Brian Tracy jest autorem kilkudziesięciu książek, jednak ta jest bardzo wyjątkowa i wywiera ogromny wpływ na czytelnika oraz całe jego dotychczasowe życie. Nie jest to pozycja do przeczytania jednym tchem lub do poduszki. Należy ją dokładnie przestudiować i to najlepiej kilka razy, by w pełni móc wydobyć najcenniejsze informacje, które mogą zmienić nasze życie. W dalszej części wpisu dowiecie się dlaczego warto po nią sięgnąć.

O czym jest książka?

Jest to pozycja bardzo bogata pod względem merytorycznym z wieloma ćwiczeniami, które należy wykonać, by maksymalnie wykorzystać zawartą w niej wiedzę. Książka zawiera zestaw reguł którymi należy się kierować, jeżeli zależy nam na sukcesie w życiu zawodowym oraz prywatnym. Odkrywając kolejne rozdziały, na nowo zdefiniujesz swoją osobę, i to w jakim kierunku chcesz podążać w swoim życiu. Będziesz musiał odpowiedzieć na mnóstwo szczegółowych pytań, które pomogą Ci określić czego tak naprawdę pragniesz. Od A do Z zaplanujesz swoją przyszłość i wybierzesz miejsce w którym zechcesz się znaleźć za kilka lat. Z należytą starannością, krok po kroku poznasz techniki i zasady które prowadzą do celów jakie zamierzasz osiągnąć w swoim życiu.

Czy wywarła na mnie wrażenie?

Jestem bardzo zdumiony jak ogromnej trudności przysporzyło mi udzielenie odpowiedzi na z pozoru proste pytania. Teoretycznie każdy z nas pragnie lepszego życia, jednak nie każdy je planuje i wie, jakie kroki należy podjąć by zrealizować swoje marzenia. Sumienne wypełnienie ćwiczeń prowadzi nas do zastanowienia się, czego tak naprawdę pragniemy? Co w rzeczywistości nas uszczęśliwi i jak ma wyglądać idealny styl życia który chcemy prowadzić w przyszłości. Każda kolejna strona książki uświadamia nam że mechanizmy jakimi rządzi się świat są niezmienne od dziesięcioleci. 

Dlaczego uważam że jest wartościowa?

Sami rzadko zadajemy sobie na codzień pytania dotyczące naszego egzystowania w świecie. Jesteśmy w ciągłym pędzie dnia i nie mamy czasu zastanowić się dokąd zmierzamy. Czytając tę książkę możemy na nowo zweryfikować nasze wartości i odnaleźć kierunek w którym chcemy podążać. Brian Tracy wydobywa z nas samych odpowiedzi na pytania, których być może nikt nigdy by nam nie zadał. Podczas lektury mamy okazję dowiedzieć się więcej o nas samych oraz o sposobie w jaki należy działać. Zmaterializować życie naszych marzeń. Kluczowe pytanie brzmi, czego tak naprawdę chcesz?

Czego można się z niej nauczyć?

Przede wszystkim otrzymujemy wiedzę jak zdobyć lepszą pracę, kierować swoją karierą w dobrych i gorszych czasach. Bez względu na to co dzieje się dookoła, powinniśmy nieustannie iść naprzód i nabierać rozpędu. Każdego dnia musimy dokonywać działań które przybliżą nas do osiągnięcia zamierzonych celów. Nie możemy osiąść na laurach i wyłącznie rozkoszować się efektami dotychczasowej działań. Gospodarka i rynek pracy zmieniają się takim tempie że codziennie zachodzą jakieś zmiany. Nie możemy osiąść na laurach i wyłącznie rozkoszować się efektami dotychczasowej działań. Gospodarka i rynek pracy zmieniają się takim tempie że codziennie zachodzą jakieś zmiany. Naszym zadanie jest każdego dnia zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje oraz oferować jak najlepsze usługi na rynku pracy. Powinniśmy stać się pracownikami którzy mają ogromną wartość, a zyski jakie osiąga firma z tytuł naszego zatrudnienia są znaczące.

Kto powinien po nią sięgnąć?

Polecam tę książkę każdemu kto lubi swoją pracę i pragnie wykonywać ją coraz lepiej oraz tym którzy szukają tej wymarzonej i chcą się dowiedzieć jak ją zdobyć. Tą pozycją powinny się zainteresować także osoby które na nowo chcą zdefiniować siebie oraz drogę którą podążają. Każdy kto chce zdobyć konkretne wskazówki dotyczące osiągania celów powinien wręcz przestudiować skrupulatnie każdy rozdział tej książki. Zdanie po zdaniu autor udowadnia, że to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie.

Uświadomienie sobie że sami jesteśmy za nie odpowiedzialni, zmieni naszą codzienność na lepsze. W momencie gdy weźmie się odpowiedzialność za siebie i swoje życie, to można zmienić każdy jego aspekt. Nikt za nas nic nie zrobi, musimy kreować otaczającą nas rzeczywistość indywidualnie. Szczęście które czerpiemy z życia uzyskujemy z wypracowanych efektów naszych poczynań. Nic nie dzieje się z przypadku, każda decyzja ma swoje konsekwencje. Zaniechanie i działanie, te dwie rzeczy uzewnętrzniają się w naszym życiu. Sami musimy zdecydować którą drogę wybierzemy.

Gorąco polecam tę książkę, która może wpłynąć na Wasze życie w zaskakujący sposób.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.