Okładki gazet, portale internetowe i książki, wręcz przytłaczają ilością wyeksponowanych twarzy znanych osób. Spijają one śmietankę tzw. sukcesu i sławy. Jednak na te osiągnięcia pracuje zazwyczaj cały sztab ludzi, którzy nie staną się znani w powszechnej świadomości społeczeństwa. Są to bohaterowie i osoby pracujące na wielkie osiągnięcia artystów, sportowców, biznesmenów, organizacji pozarządowych, fundacji i różnego rodzaju aktywności, jakie mają oddziaływanie na życie społeczne. Warto uświadomić sobie, że żaden sukces nie zależy od pojedynczej osoby, tylko od całego sztabu – łącznie z odbiorcami danej treści, produktu lub usługi.

Pierwsza linia frontu

Osoby, organizacje i firmy, jakie są uznawane za odnoszące sukcesy, posiadają wokół siebie mnóstwo pracowitych i zaangażowanych ludzi. Zajmują się na co dzień załatwianiem wielu trudnych i wymagających czasu spraw. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie funkcjonować sam i wykonywać wszystkich bieżących czynności. Do sprawnego działania przedsiębiorstwa potrzebne są osoby od obsługi klienta, księgowości, komunikacji, zaopatrzenia, wysyłek, realizacji usługi i wielu innych aspektów, w zależności od charakteru i branży w jakiej działa firma. Te osoby wykonują trudną i ciężką pracę, wszystko po to, aby odciążyć szefa i kierownictwo od tych żmudnych zadań. Takim osobom należy się szacunek i wsparcie na każdym etapie ich pracy. Od nich zależy w dużym stopniu sukces przedsiębiorcy i całej firmy. 

Świeże pomysły i nietuzinkowe podejście

Bardzo często szef firmy ma dobry ogólny pomysł na produkt lub usługę. Natomiast pracownicy najczęściej rozwijają go i doprowadzają pierwotny koncept do wielkiego osiągnięcia. Dzieje się tak dlatego, że posiadają inne doświadczenia, spojrzenie z boku i brak emocjonalnego przywiązania do danego pomysłu. Potrafią porzucić daną koncepcję i przejść do kolejnej, nie tracąc przy tym entuzjazmu i wiary w powodzenia danego projektu. Takie osoby stoją za wielkimi sukcesami firm i poszczególnych produktów, niestety nie otrzymują uznania na jakie zasługują. Często nie zabiegają o sławę i rozpoznawalność, tylko robią swoje każdego dnia i są pochłonięci bez reszty w swoją codzienną pracę.

Podsumowanie

Następnym razem, gdy dowiecie się, że jakaś firma i osoba odniosła sukces, to zastanówcie się, ile osób za tym stoi. Na wielkie osiągnięcia pracują ogromne sztaby ludzi i ważna jest każda osoba. Swoją cegiełkę dokładają recepcjoniści, osoby sprzątające, ochrona, pracownicy produkcji, handlowcy, marketingowcy, inżynierowie i wiele innych osób, wszsytko zalezy od charakteru firmy lub aktywności w jaką jest ktoś zaangażowany. Jeśli ktoś nie docenia pracy tych osób, to niech jak najszybciej zmieni swoje podejście i postrzeganie, ponieważ gdyby nie ci ludzie, to prawdopodobnie nikt nie pojawiał by się na świeczniku, nie zgarnąłby nagród i nie zarobiłby dużych pieniędzy. Osoby będące na dalszym planie są niezwykle ważne i często zaciskają zęby aby wykonać swoją pracę na najwyższym poziomie i często ponad ustalony czas pracy. Są oddani danej sprawie i pracują bez wytchnienia, dlatego śmiało można nazwać ich bohaterami. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *