Ile razy zdarzyło Ci się połączyć ze sobą nie znające się wcześniej osoby? Na pewno byłeś w sytuacji że Twój znajomy opowiada o jakimś pomyśle lub problemie i szuka kogoś kto mu pomoże. Dzięki temu, że znasz kilka osób w takim momencie możesz pomyśleć czy któryś z Twoich znajomych będzie odpowiednią osobą. Być może słyszałeś wcześniej, że ktoś wspomniał o podobnej kwestii i zapali się w Twojej głowie lampka i automatycznie połączysz te dwie osoby. Wystarczy że przekażesz tym osobom kontakty do siebie i może okazać się że stworzą oni coś niezwykłego. Przyjrzyjmy się jak to powinno wyglądać w praktyce.

Networking

Korzystaj z sieci kontaktów, którą posiadasz i stopniowo buduj ją każdego dnia. Możesz skutecznie to robić dzięki kilku metodom:

  • uczestniczenie w szkoleniach i konferencjach
  • angażowanie się na forach i grupach dyskusyjnych w internecie
  • poprzez zdobywanie kontaktów w serwisie LinkedIn
  • odnowienie kontaktu z dawnymi znajomymi 
  • proszenie o rekomendacje i kontakt do danej osoby

Pomaganie innym

W momencie gdy pomożesz innym w dużej mierze sam na tym skorzystasz. Jeśli działasz bezinteresownie i nie myślisz wyłącznie o pieniądzach – stajesz się osobą do której ludzie zwracają się o pomoc lub poradę. Dzięki temu jesteś polecany jako osoba wspierająca, bezinteresowna i otwarta na innych. Może się zdarzyć tak, że pewnego dnia sam otrzymasz pomoc w trudnej sytuacji w, której się znajdziesz – nawet o nią nie prosząc. Wystarczające będzie to że w przeszłości wspierałeś inny – dzięki temu ludzie się odwdzięczą za okazaną pomoc. 

Dowodzenie i kierowanie ludźmi

Jeżeli jesteś dobrym liderem i znasz możliwości ludzi, to będziesz w stanie skutecznie nimi kierować i popychać ich do wykonywania zadań do których są stworzeni. Mija się z celem wykonywanie przez kogoś pracy do której nie jest stworzony. Jeśli widzisz takie zdarzenie – powinieneś przesunąć takiego pracownika do innego działu aby mógł w pełni wykorzystać swoje kompetencje i talenty.

Jeśli nie jesteś w stanie tego wychwycić – tylko zmarnujesz potencjał i energię osoby, która w takiej sytuacji nie jest efektywna w 100% i nie jest zadowolona ze swojej pracy w której zwyczajnie się męczy. Daj takiej osobie zajęcie, które będzie wykonywać z uśmiechem i chęcią – spowoduje to jej zaangażowanie w wykonywane obowiązki. 

Bycie łącznikiem jest świetnym sposobem na zarządzanie ludźmi, pomaganie im i odkrywanie ich potencjału. Działaj w ten sposób, ponieważ zobaczysz niesamowite efekty swoich starań. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *