Nasze życie z roku na rok może być coraz lepsze. Żyjemy w świecie gdzie możemy osiągać coraz więcej. A mimo to słyszę bardzo często narzekanie, że z roku na rok jest coraz gorzej, co stoi w sprzecznością z wszelkiego rodzaju danymi. Być może problem nie leży w otoczeniu, a Nas samych. Może czas coś zmienić?

Bolączki codzienności

Żyjemy w czasach w których nie jest ciężko, co nie oznacza również że jest lekko. Nic nie zadzieje się bez naszej ingerencji. To my musimy pozbyć się codziennych problemów i szukać sposobów na poprawę naszego życia. Aby zmienić pracę na lepszą należy rozwinąć swoje umiejętności i kwalifikacje. Jeśli marzysz aby zamieszkać w Tajlandii, bądź w innym pięknym miejscu, musisz się do takiego wydarzenia dobrze przygotować. Najlepiej nauczyć się komunikatywnie porozumiewać w lokalnym języku, odłożyć na pobyt lub na okres znalezienia pracy.

Nasza mantra

Jednak wielu z Nas woli chodzić do nudnej pracy i wylewać swoją frustrację na innych. A nie daj boże jak jego sąsiad zajedzie nowym luksusowym autem pod dom. Od razu w głowie pojawiają się myśli obrażające osobę która ciężko pracuje. Zamiast zastanowić się co ja muszę zrobić aby wieść lepsze życie. Większość z zamożnych ludzi poświęca się w mądry sposób pracy oraz przeznacza swój wolny czas na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które pozwolą z czasem na kolejne awanse. Co przekłada się na dobre życie. Nie mam tu na myśli jedynie dóbr materialnych. Mając oszczędności przestajesz się martwić czy starczy na kolejną naprawę auta, wymianę lodówki czy koszty leczenia. Po prostu mniej się martwisz o przyziemne sprawy, a więcej poświęcasz czasu na  przygotowywanie planów na przyszłość.

A Ty co zrobiłeś?

Aby móc wieść takie życie musisz sobie na nie zapracować. A Ty co zrobiłeś w okresie ostatniego roku aby zmienić coś we własnym życiu? Podniosłeś kwalifikacje, nauczyłeś się nowego języka, zgłębiłeś wiedzę na temat finansów osobistych, a może posiadasz nową pasję i jesteś szczęśliwym hobbystą? Czy nadal patrzysz z zazdrością na sąsiada, który wyjeżdża na interesujące urlopy, w końcu zna dwa języki i nie ma problemów z komunikacją. W okresach letnich co weekend wyjeżdża na przejażdżki motocyklowe swoim chopperem. Bądź znowu wkurzony siadasz przed monitorem po tym, jak usłyszałeś o kolejnym awansie swojego sąsiada?

Na co czekasz?

Zdecydowana większość Twoich celów i możliwości jest w twoim zasięgu. Wystarczy zaplanować niezbędne czynności i wziąć się za siebie, a za kilka lat będziesz być może pił dobre whisky z tym samym sąsiadem, na którego teraz nie możesz patrzeć. Być może jest to super człowiek. To jest Twój wybór. Albo sam poczyń kroki aby Twoje życie było z roku na rok coraz lepsze, albo zostaniesz w miejscu gdzie aktualnie się znajdujesz. Sprawdź czy w tym o czym mówię jest odrobina prawdy i wróć po roku ciężkiej pracy i podziel się komentarzem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *