Każdy z nas chce być mądrzejszy i posiadać więcej umiejętności. Zwiększa to nie tylko nasze samopoczucie oraz wiarę w siebie, ale również zwiększa naszą wartość na rynku pracy. Jeżeli nasza wiedza jest większa, to za naszą pracę otrzymamy większe wynagrodzenie. Nasze 5 sposobów na zwiększanie wiedzy. 

Książki

Prawdziwą kopalnią wiedzy są książki. Znajdziemy publikacje w każdej dziedzinie. Im więcej czytamy, tym więcej możemy zdobyć przydatnej wiedzy. Dobrze jest nie zamykać się na własną dziedzinę, ale również rozwijać wiedzą ogólną, aby nie dać się nabrać na tezy głoszone przez różnego rodzaju “guru” w internecie. Wybierajmy książki, za którymi stoją doceniani fachowcy oraz są wspierane przez rzetelne uczelnie czy patronów. Polecam recenzje i opinie innych internautów na temat książek. Zapraszam również do naszej sekcji „Biblioteczka”, aby zapoznać się z naszymi recenzjami.

Filmy 

Kolejnym źródłem wiedzy mogą być filmy dokumentalne czy biografie cenionych postaci muzyki, filmu, przemysłu czy inwestycji. Posiadają one bardzo dużo “życiowej wiedzy” oraz przestróg. Uważam, że dobry film może nam nie tylko przybliżyć bardzo ważne kwestie światopoglądowe czy informacyjne, ale potrafi nas również uczulić na odpowiednie bodźce. Zapraszam do naszej sekcji z recenzjami różnego rodzaju filmami

Szkolenia 

Kolejnym sposobem na zdobywanie wiedzy -ale nie tylko – są szkolenia. O ile wybierzemy takie o dobrej jakości, to na naszym szkoleniu również nauczymy się praktycznego wykorzystania wiedzy. Prowadzący zadbają nie tylko o przekazanie wysokiej jakości informacji, ale pokażą nam na realnych przykładach, jak je wcielić w życie. Do tej pory skupiliśmy się wyłącznie na zwiększaniu wiedzy teoretycznej, a szkolenia są pierwszym sposobem który łączy oba te światy.

Doświadczenie

Jak już posiadamy wiedzę i potrafimy ją wykorzystać w symulowanych warunkach na szkoleniach, czas przenieść ją do życia codziennego. Aby to zrobić, należy zdobywać doświadczenie podczas użytkowania naszej wiedzy. Dobrymi miejscami zdobywania doświadczenia jest praca czy hobbystyczne zajmowanie się danym tematem. Musimy po prostu to robić i się nie zrażać porażkami. Im więcej czynności wykonamy w naszym życiu, tym nasze doświadczenie będzie więcej warte.

Kontakty międzyludzkie

Kolejnym bardzo ważnym tematem są kontakty międzyludzkie. Sami wszystkiego nie zrobimy i na wszystkim nie możemy się znać. Dlatego należy słuchać innych i umieć z nimi pracować. Jeżeli zamkniemy się na wiedzę i doświadczenia naszych kolegów, bardzo dużo stracimy. Lepiej uczyć się od najlepszych i samemu przekazywać naszą wiedzę młodszym, bo w ten sposób również się uczymy. Jak mówi stare porzekadło – jeśli coś potrafisz, to będziesz umiał to przekazać w łatwy sposób. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *