Wielu z Nas narzeka na brak czasu, pieniędzy czy chęci. Ale nikt nie zastanawia się skąd się to bierze. Zdarzają się dni kiedy zaczynamy o tym rozmyślać, ale zazwyczaj dochodzimy do wniosku – że tak musi być, a inni mają tak samo. Uważamy że nasz świat jest tak zbudowany i tak musi być. Pewnie jak się domyślacie – jest to nieprawda.

Czas

Najczęściej uważamy, że brakuje nam czasu. Moglibyśmy tyle rzeczy zrobić, ale nie mamy kiedy. Najlepiej jakby doba trwała 30 albo nawet 40 godzin. Jednak uważam, że niewiele by to zmieniło. Większość z Nas marnowała by go jeszcze więcej  na zbędne czynności. Aby Wam to udowodnić, proponuję wyłączyć w telefonie wszystkie aplikacje, które wysyłają powiadomienia jak YouTube, Facebook, messengera i wiele innych, które nieustannie walczą o Wasz czas. Dodatkowo zróbcie sobie detoks od telewizji przez tydzień. Zero seriali i filmów. Sprawdźcie ile czasu się Wam uwolni. A dodatkowo w życiu każdego z Nas jest masa innych zbędnych czynności. Zapisujcie w kalendarzu każdą czynność i sami zobaczycie po tygodniu – jakie rzeczy Wam zabierają czas

Pieniądze

Można powiedzieć, że temat rzeka. Ale jednak spróbujmy w kilku zdaniach. Każdy z Nas wydaje więcej niż planuje, ponieważ działają na nas emocje i chęć posiadania. Ile razy idziemy do sklepu po kilka najpotrzebniejszych rzeczy, a przy okazji kupujemy takie produkty o których nawet nie pomyśleliście przed wyjściem z domu?? Ponadto zastanów się ile wydajesz na TV której nie oglądasz i wystarczył by Ci pakiet o połowę tańszy albo jeszcze mniejszy? Kiedy ostatnio sprawdzałeś ofertę telekomów?? No i najważniejsze, kiedy spróbowałam znaleźć pracę lepiej płatną? Tak wiele pytań i tak wiele odpowiedzi na nie?? Zacznij chodzić na zakupy z listą i nie kupuj nic poza nią. Zastanów się z jakich usług możesz zrezygnować, co jest Ci nie potrzebne. Sprawdź czy nie ma lepszej pracy dla Ciebie na rynku. Jest wiele możliwości. Musisz tylko zacząć myśleć o finansach z głową, a na pewno okaże się, że jednak więcej zostaje w kieszeni pod koniec miesiąca.

Chęci

Tyle rzeczy mógłbyś zrobić jak by Ci się chciało jak Ci się nie chce?? Niejednokrotnie słyszę to powiedzenie. I narzekanie jak mi się nie chce. Ja mam na to jeden bardzo prosty sposób. Zapisuję co należy zrobić i dlaczego!! Jak mi się nie chce i patrzę na moją listę, i widzę że jak jednak ruszę dupę i to zrobię, to będę mógł pozwolić sobie na nową rzecz, zrobię komuś tym przyjemność i doprowadzi mnie to do konkretnego celu. To od razu zmienia mi się w głowie nastawienie, na już mi się chce – bez suplementów reklamowanych w telewizji.

Pomysłów

Jak bym miał pomysł na biznes to na pewno by mi się udało. Ale skąd wziąć pomysł? Otóż moi drodzy aby mieć pomysły należy zdobywać wiedzę, dużo czytać i oglądać wartościowych rzeczy oraz śledzić rynek. W pewnym momencie w naszej głowie zaczną same pojawiać się pomysły. Dzieje się tak ponieważ posiadamy wiedzę z różnych dziedzin. A to bezpośrednio przekłada się na naszą twórczość. Jeżeli niczym się nie interesujemy, a ostatni raz zdobyliśmy wartościową wiedzę z musu w szkole, to trudno mieć wartościowy pomysł bo i skąd. Niestety nie obudzisz się i nie powiesz eureka. Tak to nie działa. Zacznij od dobrej książki np. o biznesie.

Zadowolenie

Wielu z Nas brakuje zadowolenia z życia. W wielu przypadkach z braku powyższych rzeczy. Niestety aby to zmienić musisz zadbać o pierwsze cztery, a zadowolenie przyjdzie samo. Aby było ono pełniejsze, znajdź sobie hobby i zacznij zachwycać się otaczającym Cię pięknem przyrody, architektury, jedzeniem, a na pewno poczujesz się lepiej.

Mam nadzieję że ten krótki wpis pozwoli Ci na chwilę zastanowienia nad swoim życiem. Zmusi do przemyślenia oraz wyciągnięcia wniosków, co możesz zmienić aby rozwiązać swoje problemy. Daj znać w komentarzu co postanowiłeś zmienić w swoim życiu?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *