Wielokrotnie na łamach bloga pisaliśmy o pozytywnych aspektach jakie płyną z hobby – sprawdź nasz artykuł na ten temat “Hobby poprawia życie!!”. Dzisiaj zajmiemy się tym, czym może być hobby i podpowiemy, gdzie szukać ciekawych zajęć, które będą dla nas odprężające. Czas zadbać o psychikę i dobre nastawienie, więc ruszajmy!!

Aktywność

Podczas aktywności fizycznej w naszym organizmie wytwarza się hormon szczęścia czyli endorfiny, dlatego tak wiele osób uwielbia wysiłek fizyczny. Być może również dla Ciebie jest to dobry pomysł na hobby. Siłownia, basen czy bieganie nie są dla każdego, co nie oznacza, że ruch nie jest dla Ciebie. Być może zacznij od krótkich spacerów i zacznij z czasem je wydłużać i zwiększać tempo, za rok wybierz się w góry i sprawdź postępy. Z czasem będziesz stawiał przed sobą coraz większe wyzwania. Sprawdź jak to nakręca i daje radość z sukcesów. Każdy rodzaj sportu jest interesujący, nawet jak okaże się, że jesteś wyjątkiem w Twoim otoczeniu. Hobby w formie aktywności nie tylko poprawi Twój stan psychiczny, ale również fizyczny – co nie jest bez znaczenia.

Sztuka

Kolejnym ciekawym pomysłem na hobby jest sztuka. Być może masz ukryte predyspozycje do rysowania czy malowania. Wystarczy trochę chęci i czasu aby nauczyć się robić to naprawdę dobrze. W Internecie znajdziecie masę tutoriali jak nauczyć się rysować, malować akwarelami czy rzeźbić. Jeżeli czujesz, że masz potrzebę tworzyć, zobacz jak Ci będzie to wychodziło i nie zniechęcaj się po pierwszych nieudanych lekcjach. Oczywiście każda sztuka jest warta uwagi – filmowanie, muzyka, fotografia, mural – jest w czym wybierać. Do dzieła.

Zręczność

Wiele osób ma umiejętności zręcznościowe. Potrafi tworzyć małe ciekawe rzeczy, jak chociażby makiety czy modele oraz duże projekty, jak super ciekawe konstrukcyjnie wiaty czy wymyślne grille. Nie wiem czy wiesz, ale umiejętność poruszania rękoma wymaga od naszego mózgu największej aktywności. Dzięki zręczności rozwiniesz wiele umiejętności, a po za tym, zmusisz swój mózg do intensywnej pracy, co nie pozostaje bez wpływu na jego ogólną kondycję. Wszystkie prace majsterkowe są super pomysłem na hobby, a może dadzą zarobić dodatkowe pieniądze. W końcu skończy się miejsce w pomieszczaniu i będzie trzeba coś sprzedać aby dalej móc tworzyć. 

Pasja

Hobby to nie tylko umiejętności tworzenia czy sport, ale również pasja. Możemy mieć hopla na punkcie sportu i śledzić rozgrywki najlepszych lig świata i znać składy ulubionych zespołów, trenerów czy osób zarządzających klubami. To również jest fenomenalna sprawa. Ja sam śledzę MotoGP oraz F1 i sprawia mi to masę frajdy. Niuanse związane z tymi sportami są wspaniałe i tylko najwięksi fani potrafią o tym rozmawiać godzinami. Uwierz mi, że warto mieć pasje. Jeżeli interesujesz się jakimś sportem, literaturą czy inną dziedziną – przekuj powierzchowne zainteresowanie w pasję i ciesz się z życia.

Rozwój intelektualny

Ostatnią naszą propozycją jest rozwój intelektualny. Możesz rozwijać umiejętność językową i zaskoczyć znajomych prowadzenia konwersacji w trzech językach. Wiele osób pracuje nad pamięcią i potrafi zapamiętać ogromne ciągi liczb czy nazw. Możliwości jest cała masa i nie wiesz kiedy dana zdolność się przyda. Zastanów się co Cię interesuje albo jaką “moc” chcesz posiąść i zacznij przesuwać ją w hobby.

A Ty jakie masz propozycje dla innych czytelników bloga??

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *