Duża część z nas pracuje w biurze bądź w domu. Jest nam o wiele łatwiej zadbać o przyjazne środowisko pracy niż osobom pracującym w terenie. Dzisiaj powiem Wam, jak ja  mam zorganizowane miejsce w którym pracuję, aby było mi wygodnie a przede wszystkim, aby nie obciążać swojego organizmu i powodować niepotrzebne choroby, jak przeciążenia mięśni karku czy skrzywienia kręgosłupa. Oto moja subiektywna lista wyposażenia miejsca pracy!

Biurko

Biurko powinno być dostosowane do naszego wzrostu oraz fotela jaki używamy na co dzień. Nie może być ani za wysokie ani za niskie. Musimy mieć możliwość zajęcia wygodnego miejsca, tak aby nie siedzieć za blisko czy daleko. Idealnym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością i możliwością ewentualnego stania przy nim, ale to już jest poziom expert – jeśli jednak  jak masz możliwość zakupu takiego biurka polecam. Sprawdza się rewelacyjnie.

Krzesło

Jak już mamy odpowiednie biurko, należy rozejrzeć się za wygodnym krzesłem. Dzisiaj wszystko można kupić w sieci, ale dobrze jest przymierzyć się do wybranego fotela. Pamiętaj aby była możliwość regulowania jego wysokości, pochylenia, wyregulowanie lędźwi oraz podłokietników. Nie jest to mały wydatek, jednak wygodna pozycja zapewni nam brak bólów kręgosłupa, napiętych ramion czy inny schorzeń np. bioder. Zła pozycja naszego ciała za biurkiem może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, a raz dobrze wybrane krzesło będzie służyło nam lata, więc wydanie tysiąca złotych i więcej będzie bardzo dobrą inwestycją.

Ekran

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest ekran. W końcu podczas pracy patrzymy na niego godzinami. Zadbajmy przy jego wyborze, aby był pokryty warstwą nie odbijającą światła czyli był po prostu matowy. Ponadto sprawdźmy czy ma filtr niebieskiego światła, to ono męczy nasze oczy. Ostatnie na co należy zwrócić uwagę, to wysokość samego ekrany. Starajmy się go tak umieścić aby był na wysokości naszego spojrzenia. Możemy kupić monitor z regulowaną wysokością, bądź coś podłożyć pod nóżkę. Starajcie się nie patrzeć w dół na ekran. Bardzo często robimy tak używając laptopa – w takim wypadku radzę zakupić dodatkowo monitor zanim zaczniecie mieć problemy z karkiem – wiem to z doświadczenia i nie polecam.

Organizery

Również zorganizowanie przestrzeni na naszym blacie roboczym jest bardzo istotne. Postarajcie się zostawić wyłącznie niezbędne w waszej pracy narzędzia na blacie. Zakupcie odpowiednie organizery, gdzie będziecie mogli wszystko poukładać. Niech nic się Wam nie wala dookoła. Mniej potrzebne przedmioty schowajcie do szuflad w biurku. Przedmioty nie związane z pracą zabierzcie do domu lub się ich pozbądźcie. Niech nie zajmują Wam miejsca i waszej uwagi.

Notatnik

Żyjemy w czasie kiedy wszystkie rzeczy zapisujemy w formie elektronicznej. Jednak warto mieć na biurku zawsze jakiś notatnik, aby szybko zapisywać ważne informacje. Wiem, że można to zrobić w aplikacji, ale ile razy Wam się zdarzyło zapomnieć zapisać czy niechcący coś usunąć. W formie papierowej to się nie zdarzy, a zawsze można przepisać informację do aplikacji, jeśli okaże się istotna. Zajmuje to chwilę. Forma notatnika jest dowolna, może to być najprostszy zeszyt za 2 złote lub pięknie oprawiony kalendarz. Zależy to wyłącznie od Twoich preferencji. 

Podziel się w komentarzu co Ty dopisałbyś do mojej listy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *