Wielu z Nas żyje w ciągłym biegu. Goni za nowymi rzeczami, fantazjami i pragnieniami. Ale czy masz już zbudowane podwaliny swojego życia? Czy może dążysz do błahych celów, po osiągnięciu których nadal w Twoim życiu będzie pustka? Pustka którą będzie trzeba zasypać kolejnym celem bez wartości.

Bliskie osoby

Bardzo często zapominamy, że warto mieć w swoim życiu osoby na które możemy liczyć bezgranicznie   niezależnie od okoliczności okoliczności. Nie ma znaczenia czy to Twoja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi czy dobrzy znajomi. Ważne aby móc się wspierać nawzajem, pomagać  i dzielić sukcesami. Jeżeli będziesz milionerem, ale nie masz znajomych i przyjaciół, to co zrobisz z tymi pieniędzmi nie będzie miało znaczenia. Nie wypełnią pustki. Z przedmiotami nie porozmawiasz!!!

Poczucie bezpieczeństwa

Kolejnym ważnym elementem naszego życia jest poczucie bezpieczeństwa. Nikt z nas nie lubi żyć z dnia na dzień, nie mając żadnej pewności co wydarzy się jutro. Dlatego warto zadbać o to – aby mieć stabilne życie. Aby czuć się bezpiecznie zadbaj o swój dom, pracę i rodzinę. Musisz zrobić wszystko aby mieć gdzieś na świecie własny azyl, do którego zawsze możesz wrócić. Jeżeli będziesz się obawiał kolejnego dnia, nie będziesz mógł iść do przodu sparaliżowany strachem. 

Realizacja siebie

Każdy z Nas musi mieć cel w życiu. To daje nam motywację do pokonywania problemów i stawiania sobie określonych celów. Jeśli naszym jedynym celem jest nic nie robienie, wpadniesz w marazm i życie przestanie Cię cieszyć. Dlatego znajdź sobie cel np. własny dom, wyjazd w miejsce które zawsze chciałeś zobaczyć czy nawet własny biznes. Cele są ważne. Nie ma to jak zrealizować kolejny w życiu i cieszyć się z nim z najbliższymi osobami w bezpiecznej przystani. Pomyśl jak potrafi zmienić to samoocenę i pcha do kolejnego jeszcze większego celu?

Zaplecze finansowe 

Kolejnym ważnym aspektem są finanse. Zaniedbanie tej części naszego życia może być tragiczne w skutkach. Nadmierny konsumpcjonizm i duże zadłużenie spędzają  sen z powiek, a ponadto mogą zaburzyć Twój spokój. Dlatego zadbaj o poduszkę bezpieczeństwa i staraj się mądrze wydawać ciężko zarobione pieniądze. Ich posiadanie może nie da Ci pięknej żony i kochających dzieci, ale ich brak na pewno spowoduje frustrację, kurczowe trzymanie się beznadziejnej pracy czy kłótnie domowe. Nie pozwól aby tak przyziemna sprawa rujnowała Ci życie.

Pasja/Hobby

Każdy z Nas musi posiadać odskocznię od dnia codziennego. Dlatego do pełni szczęścia warto posiadać pasję, która pozwoli nam na zanurzeniu się we własnym świecie. Pozwoli Ci to na zapomnienie o troskach i problemach. Wracając później do rzeczywistości masz jasny i czysty umysł, a to pozwala na rozwiązywanie trudnych dylematów. Znajdź własne hobby i oddawaj się mu w jak największym stopniu.

A Ty jak uważasz, co jeszcze definiuje udane życie??

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *