Każdy z Nas w pewnym momencie życia poczuje, że musi zmienić coś, i nie chodzi o drobną zmianę, a naprawdę dużą. Czuje potrzebę zmiany zawodu, zaczyna nas męczyć życie w bloku, w ogromnej aglomeracji, chcemy zacząć uprawiać nowe – być może niebezpieczne hobby – najważniejsze, że czujemy iż musimy zmienić coś w swoim życiu. Dzisiaj powiemy Ci jak to zrobić w taki sposób aby nie rozpadło się nasze dotychczasowe życie.

Cel

Jeśli zaczynasz zmiany, to oznacza, że masz jakiś cel. Jednak to nie jest takie oczywiste. Wielokrotnie widziałem ludzie co zaczynają się miotać, zmieniają pracę, rozpoczynają nową pasję, nie potrafią dogadać się z swoją rodziną. Zapytani opowiadają, że męczy ich stare życie, ale nie potrafią sprecyzować celu, zazwyczaj można usłyszeć “Szukam”. Nie tędy droga, nie wiem czy wasza rodzina zniesie to na dłuższą metę. Trudno dogadać się człowiekiem, który nie wiadomo co robi i jaki to ma sens.

Poduszka bezpieczeństwa

Kolejnym ważnym aspektem jest zabezpieczenie się przed niespodziewanymi sytuacjami. Jak dobrze wiemy w naszej cywilizacji nie ma lepszego zabezpieczenia niż pieniądze, dlatego zbuduj dużą poduszkę bezpieczeństwa, najlepiej na rok życia na aktualnym poziomie. Pozwoli Ci to łatwiej przekonać rodzinę, a ponadto będziesz miał wolną głowę. W końcu przez rok na pewno sytuacja się poprawi, a Ty będziesz miał wystarczająco dużo czasu aby kroczyć w wyznaczonym kierunku.

Spłata długów

Poza poduszka bezpieczeństwa spłać wszystkie głupio zaciągnięte kredyty. Nie pozwól aby obciążały Twój portfel. Nie po to ciężko pracujemy aby oddawać tak duże odsetki bankom, lepiej te pieniądze przeznaczyć na  własne cele. Jedynymi rozsądnymi kredytami są hipoteczny oraz inwestycyjny. Uważam, że te dwie formy kredytowania pozwalają nam na własne lokum oraz rozwijać naszą firmę reszta to niepotrzebna fanaberia. Spłać je wszystkie i miej to z głowy.

Zdrowie

Nie zapomnij również zrobić przeglądu siebie. Może Ci się wydawać, że jest wszystko dobrze, a w połowie dążenia do celu okaże się, że masz poważne problemy zdrowotne. Nikt z Nas chyba nie chce aby to wydarzyło się w takiej sytuacji. Być może choroba wyłączy Cię na kilka miesięcy. Lepiej sprawdzić przed poważnymi zmianami w życiu czy nie pokrzyżuje nam w planach zdrowie. Załatw to szybko i ze spokojną głową zacznij realizować cel.

Przekonanie rodziny

Nie zapomnij oczywiście przedyskutować tego z rodziną. Nie są to łatwe rozmowy. Ale jak zaczniesz na samym początku, pokażesz, że bardzo Ci zależy i się przygotowujesz poprzez budowanie poduszki finansowej i spłaty zadłużenia, po to aby czuli się bezpiecznie. Pokażesz, że wiesz co i dlaczego chcesz to zrobić a po nadto pokażesz im wyniki badań i udowodnisz, że jeszcze dasz radę myślę, że będą stali za Tobą jak ściana i nie pozwolą aby dopadły Cię wątpliwości.

Tak naprawdę realizuj wszystkie te kroki równocześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby jednocześnie spłacać długi i odkładać oraz przekonywać rodzinę. Być może te porady nie pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu, ale na pewno pozwolą wylądować tak lekko po nieudanej próbie jak to tylko możliwe. A Ty co jeszcze dołożył byś do tej listy?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *