Czas. Wróg czy przyjaciel??

W życiu możesz być pewny tylko kilku rzeczy – jak śmierć, podatki oraz upływ czasu. Nie masz na mnie wpływu, każdego z Nas dotykają i są nieuchronne. Czas płynie nieustannie i żadna siła go nie zatrzyma, ani nie cofnie. Masz tylko jedną szansę dobrze go wykorzystać.

Siła czasu

Czas ma ogromną siłę budowania lub niszczenia – płynie nieustannie. Tylko od Ciebie zależy czy dzięki niemu osiągniesz pozytywne efekty czy spektakularne porażki. O ile, aby osiągać sukces, musisz bardzo dużo poświęcić i ciężko pracować – to porażka przyjdzie sama. Wystarczy że będziesz popijał piwo i hejtował innych w sieci. Nic nie musisz robić, upływ czasu sam to spowoduje!! 

Efekty

Rozwińmy pozytywną stronę upływu czasu. Jeżeli chcesz coś osiągnąć i dokładnie wyznaczysz sobie cele, zagryzasz zęby – to z całą pewnością uda Ci się to zrealizować. Jestem zwolennikiem wyznaczania sobie nierealnych celów – ponieważ każdy z Nas nie docenia możliwości jakie posiada. Jeśli wyznaczysz sobie cel przeczytania 5 książek w ciągu roku, zapewne przeczytasz 3. Jeżeli natomiast powiesz sobie, że będziesz czytał ich 40 w roku, przeczytasz koło 20 – no może 30. Tak już niestety działamy. Chyba że jesteś bardzo zawzięty i zawsze dowozisz postanowienia, to możesz wyznaczać sobie cele realistyczne. Nie ważne jak to zrobisz, ważne że zaczniesz działać. Nawet przeczytanie 10 książek, spowoduje że będziesz mądrzejszy. Poznasz inny punkt widzenia i będziesz w grupie Polaków która czyta najwięcej. Już osiągnąłeś sukces!!! Nie jesteś przysłowiowym Januszem pijący piwo oglądając reality show.

Destrukcja

Czas ma jednak również drugą twarz. Jeżeli nic ze sobą nie robisz – to po kilku latach jesteś małowartościowy. Nie mówię Ci tego aby Cię urazić, ale po to – aby Ci uświadomić jak czas wpływa na Ciebie. Jeżeli kończysz studia i jesteś jednym z najlepszych w swojej dziedzinie, ale Twoje podejście do wykonywanej pracy jest tylko odwalić swoje i wrócić do domu.Dodatkowo nie dokształcasz się i masz wyjebane, to po 10 latach Twoja konkurencja jest o kilometr przed Tobą.Są na bieżąco, wykorzystują najnowszą wiedzę i angażują się w to co robią.  Ty jednak jesteś coraz mniej ważny dla pracodawcy. Twoja Wiedza jest przestarzała, a Twoje oczekiwania finansowe są coraz większe. Czy słusznie?? Chyba nie! I tu nie chodzi wyłącznie o umiejętności, ale też o zdrowie, wiedzę, inteligencję. Wszystkie nabyte umiejętności zostaną utracone przez brak ich wykorzystania. Pamięć zacznie szwankować, ciało szybko się zestarzeje – to są Twoje wybory!! Czas je tylko uwypukli!!

Każda chwila jest dobra

Jednak na Twoje szczęście – w każdej chwili możesz to zmienić. Wystarczy że wyznaczysz sobie cel i będziesz się Go trzymał!!! Więc teraz, zamiast czytać kolejne informacje, oglądać kolejny film – wyłącz komputer i zastanów się chodź chwilę – ile czasu już zmarnowałeś i czy nadal chcesz tak dalej żyć. Zrób coś w końcu ze sobą!!!