Zwyciężaj wewnętrzną siłą. Buduj kulturę organizacyjną zapewniającą przewagę konkurencyjną - James Heskett

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich liderów, którzy chcą przewodzić z pasją i tworzyć inspirującą wizję. Dostarcza wskazówek, jak poradzić sobie z przeszkodami związanym ze zmianami kulturowymi oraz tworzyć angażującą kulturę również w czasach pracy zdalnej i hybrydowej. Heskett udowadnia, że kultura i strategia nie muszą pozostawać w konflikcie, lecz skuteczna kultura może być katalizatorem strategicznych zmian.

Kultura organizacyjna, która napędza rozwój firmy! 

Uznany profesor Harvard Business School James Heskett udowadnia, że większe zaangażowanie i lojalność pracowników przekłada się na większy wzrost i zyski. Jednak, mimo iż wielu liderów biznesowych jest świadomych tych korzyści, tylko nieliczni koncentrują się na wzmacnianiu kultury organizacyjnej.

Być może nie wiedzą, jak skutecznie się za to zabrać. Lub tkwią w błędnym przekonaniu, że kadencja menedżera jest zbyt krótka, by dokonać znaczących zmian, a organizację czeka żmudny i wieloletni proces transformacji…

Nic bardziej mylnego! James Heskett przedstawia metody na wprowadzenie osiągalnych, szybkich zmian w kulturze organizacyjnej, na których będziesz mógł oprzeć strategię swojej organizacji i osiągnąć znaczną przewagę konkurencyjną! Analizując wiodące firmy z całego świata, Heskett opisuje, w jaki sposób kultura organizacyjna sprawia, że pracownicy są bardziej lojalni, wydajni i kreatywni. Dzięki tej pozycji:

  • Poznasz największe wyzwania i zadania liderów w budowaniu nowego, efektywnego modelu kultury organizacyjnej.
  • Dowiesz się, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, spadkowi motywacji i zaangażowania wśród swoich pracowników.
  • Nauczysz się skutecznie wdrażać rozwiązania umożliwiające osiąganie ponadprzeciętnych wyników w zespołach.

Sposoby kształtowania kultury organizacyjnej, które opisuje autor, są podstawą strategicznego sukcesu i mają wymierny wpływ na wyniki finansowe firmy. Kultura i strategia nie muszą pozostawać w konflikcie. Zamiast tego, efektywna kultura może być trampoliną do strategicznych zmian!

Książka dostępna na stronie: ICAN Institute