Richard Branson przedstawia w książce sposób swojego myślenia, który wynika z doświadczeń życiowych oraz wychowania. Pokazuje z jakimi problemami i ograniczeniami walczył aby osiągnąć swoje cele. Jak dobrze wiemy  doświadczył nie jednej porażki, ale to nie stanęło mu na drodze aby iść przed siebie w wyznaczonym kierunku. Zaraża pasją i pogodą ducha, pokazuje jak można realizować marzenia np. własna wyspa nawet w sytuacji kiedy nie mamy na Nią pieniędzy, a jednak się udaje ja kupić.

O czym jest książka

Publikacja “Zaryzykuj – zrób to! Lekcja życia” pokazuje początki biznesów Richarda. Mówi w niej o wiele więcej o tym, co miał w głowie i co Go do tego pchnęło, niż pokazuje kulisy biznesu. Bardzo duży wpływ na jego sposób myślenia mieli rodzice i doświadczenie zebrane w młodym wieku. Każdy biznes wypływał z pasji, zamiłowania oraz był próbą przełamania pewnych ograniczeń.

Ograniczenia są tutaj kluczowe. Jak każdy z Nas autor też miał swoje problemy. Sprawiało mu dużo kłopotu czytanie oraz pisanie, ale to nie stanęło mu na drodze aby założyć gazetę “Student”. Jak sam pisze, nie tylko to było problemem, ale również brak tak podstawowego narzędzia jak telefon. Był zmuszony do sprzedaży reklam w budce telefonicznej.

Bardzo dużo również miejsca poświęcił na opisanie swoich pasji oraz wypraw. Nie ukrywa, że były takie z których mógł nie wrócić. Mimo to postanowił wziąć w nich udział. W końcu żyje się raz i nie warto marnować czasu na roztrząsanie czy warto czy też nie. Jeżeli masz pasję zaryzykuj, zrób to!! Dzisiaj, nie jutro, z takiego założenia wychodzi autor.

Dla kogo jest ta książka??

Publikacja jest przeznaczona dla każdego kto szuka ciekawej historii jednego z najbogatszych ludzi na świecie oraz osób które szukają inspiracji. Według mnie tą książkę powinien przeczytać każdy młody człowiek aby zrozumieć, że to co wydarzy się w Jego życiu zależy wyłącznie od Niego.  Nasze słabości nie są żadnym usprawiedliwieniem, należy się z nimi zmierzyć i zminimalizować ich wpływ na Nas do minimum. Ciężką pracą osiągniesz każdy cel, dlatego życie Richarda jest takie ciekawe. Potknąłeś się? On również i zobacz gdzie teraz jest. Dzisiaj buduje Virgin Galactic ponieważ się nie podał, wstał i szedł dalej!

Czy warto przeczytać??

Warto?? Należy!! Jeżeli komuś się wydaje że My to mamy pecha w życiu, to musi po Nią sięgnąć. Nikomu nic nie przychodzi łatwo. Po przeczytaniu zobaczysz, że każdy zaczynał od czegoś małego. Nie od razu Rzym zbudowano. Zapoznaj się z lekturą, a zrozumiesz o co mi chodzi. Nauczysz się jak podnieść głowę po porażce i dążyć dalej mimo nie sprzyjających wiatrów. Każdy z Nas się zastanawia co mogło by być, a Richard robi to i sprawdza czy się opłacało. Tak naprawdę nigdy nie przegrywa, ponieważ nawet jak coś się nie uda to i tak zyskuje doświadczenie, nowe umiejętności i nigdy nie powie “A mogłem to w życiu zrobić ale jakoś nie było po drodze”. Lepiej żałować że się coś zrobiło niż braku odwagi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *