Arsenal Londyn ma za sobą burzliwe lata, w trakcie których odnotowywał mnóstwo wzlotów i upadków. W 2019 roku rozpoczął nowy rozdział z wielkimi nadziejami. Wszystko to za sprawą nowego trenera, którym został Mikel Arteta. Mimo iż pierwsze lata nie były zbyt owocne i obfitowały w wiele potknięć zespołu, to jednak nowy trener mógł liczyć na wsparcie właścicieli klubu. Wyrozumiałość, cierpliwość i wsparcie opłaciło się, co można zauważyć oglądając serial na Amazon Prime Video pt. Wszystko albo nic: Arsenal.

Motywacja, zaangażowanie i wsparcie

Oglądając serial o piłkarskiej drużynie Arsenalu, na pierwszy plan wysuwa się obraz podejścia Mikela Artety do pracy trenerskiej i zawodników. Widać, jak ogromny wpływa ma na funkcjonowanie drużyny i samych zawodników. Jasno wyznacza zasady, kulturę organizacyjną, wartości i to czym powinna odznaczać się drużyna, walcząca w jednej z najlepszych piłkarskich lig świata, czyli w Premier League. Jeśli ktoś nie wyznaje podobnych wartości, nie ma dla niego miejsca w tym klubie. Dobitnie pokazał to przykład Aubameyanga. Arteta motywuje i angażuje piłkarzy w mądry i sensowny sposób. Jeśli wygrywają, świętują wspólnie, jeśli przegrywają, przechodzą przez to razem i się wzajemnie wspierają. Warto przeanalizować podejście managera Arsenalu i zastosować jego praktyki w swojej pracy i życiu prywatnym.

Skupienie na pracy

Oglądając serial można zauważyć, jak pracuje cały sztab klubu i jak bardzo jest skupiony na swojej pracy. Ważna jest każda osoba pracująca na sukces drużyny, właściciel, trener, skauci, pracownicy administracyjni, lekarze, fizjoterapeuci, osoby zajmujące się utrzymaniem stadionu i ośrodku treningowego oraz oczywiście zawodnicy. Klub to jeden organizm i każde naczynie jest ze sobą połączone, tylko wspólnie mogą doprowadzić do sukcesu o jakim marzą. Mimo iż w sezonie pokazanym w programie zajęli piątą pozycję, to widać jak wielkie postępy osiągają, i że zmierzają w dobrym kierunku. Nie ma tutaj przypadku, decyzje podejmowane w klubie są przemyślane i egzekwowane na każdym kroku. Jeśli zdarzy się błąd, to jest on analizowany i dąży się do nie powtórzenia go w przyszłości. 

Podsumowanie

Seria Wszystko albo nic: Arsenal to świetny ośmioodcinkowy dokument o pracy jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Aktualnie pod wodzą Mikela Artety jest na dobrej drodze do sięgania po największe tytuły. Widać ogromną pracę, jaka została wykonana w klubie przez wszystkich pracowników. Właściciele, trener i zawodnicy wiedzą czego chcą i sukcesywnie kroczą w kierunku osiągania zamierzonych zwycięstw. Arsenal jest przykładem, że posiadając odpowiednią wizję, wartości i kulturę, można sięgać po zamierzone cele, jednocześnie ciężko pracując i dobrze się wspólnie bawiąc. Gorąco zachęcam do obejrzenia tego serialu, jest to gratka dla fanów klubu, jak i piłkarskich laików. Jest to świetny dokument o tym, jak działa taka drużyna i z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć każdego dnia, grając w tak wymagającej lidze jak Premier League. 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.primevideo.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *