MA auto za 400 000 zł, ogromny dom i co 3 miesiące na urlopie?? Ukradł, oszukał, dorobił się na krzywdzie innych!!! Ile razy to słyszałem. Ile razy rzucano tego typu sformułowania pod adresem ludzi, którzy na to nie zasłużyli. Jednak my jako społeczeństwo zamiast walczyć o swoje, wolimy narzekać że słońce to za mocno a to za słabo świeci. Aż chce się krzyknąć – weź się za siebie i przestań pierdolić!!!

Syndrom Polaka

Nie mam pojęcia skąd się to w Nas bierze. Umiejętność ciągłego marudzenia.Jak coś nam nie idzie, wszystkiemu winni są politycy, prawo, pogoda itd. tylko nie ja. Wysysamy to z mlekiem matki jak pelikany. Ja to robię wszystko co się da, przecież oglądam już 30 odc. ulubionego serialu w pozie leniwca. A może zamiast marnować czas i ciągle zrzędzić, pomyśl co możesz zrobić aby Twoje życie wyglądało jak chcesz, a nie jak życie Ci je dało. Chyba nie ma innej cechy w naszym narodzie tak godnej pogardy jak ciągłe niezadowolenie i umiejętność wymyślania powodów, aby ciągle w tym tkwić i nadal nic nie robić. Jesteśmy mistrzami szukania najprostszej drogi i płaczu po wypiciu połówki.

Przez zaciśnięte zęby

A najbardziej irytujące są wypowiedzi osób, które pracują w bardzo dobrych firmach. Otrzymują dobre wynagrodzenie, czyli oscylujące około średniej krajowej na danym stanowisku. Szef dba o miłą atmosferę pracy i spełnia wszystkie wymogi z dużą nawiązką. Mimo że dobrze wszystkim się pracuje to i tak znajdą się niezadowolone jednostki, chociażby z tego że szef jeździ autem za 300 000 zł. Zamiast się wozić furami lepiej by pracownikom więcej zapłacił!!! – krzyczą za każdym razem. Przy czym zapominają, że dzięki temu człowiekowi mają co miesiąc wynagrodzenie i nie muszą martwić się przyszłością. To On bierze na barki zarządzanie firmą i dba aby pracownicy mieli wolną głowę od problemów. Podejmuje masę trudnych decyzji i dlatego jest lepiej wynagradzany – ale również ma większe obciążenie. Jeżeli wydaje Ci się inaczej to jest jedyny sposób aby to sprawdzić. Zostań przedsiębiorcą!!!

Życie na własny rachunek

Czas pracować na własny rachunek. Weź się za siebie i zacznij podejmować trudne decyzję. Zamiast pracować osiem godzin, zacznij jako przedsiębiorca pracować – być może przez całą dobę. Sprawdź sam ile trudnych decyzji przed Tobą i jak mocno obciążą Twoją psychikę oraz  Twoje relację z rodziną. Oczywiście jeżeli wszystko będzie szło po Twojej myśli, z miesiąca na miesiąc będzie łatwiej – ale nie łatwo. I teraz odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś na to gotów. Czy jesteś w stanie poświęcić dwa albo trzy lata swojego życia na podjęcie walki o swoje bez gwarancji sukcesu. Twój aktualny szef miał odwagę i został za to wynagrodzony. Jeżeli Ty nie masz, to przestań chociaż obrzucać innych ludzi błotem wyłącznie wynikającego z Twojego niezadowolenia i słabości. Ja wiem że tak jest łatwiej, ponarzekać i usłyszeć od innej osoby że jest chujowo. To nie wymaga od Ciebie żadnego zaangażowania i poświęcenia.

Ukradł

Zanim znowu krzykniesz UKRADŁ!!! przemyśl najpierw co mówisz i jakie masz do tego podstawy. To że Ty wolisz płynąć rzeką zwaną życiem z prądem, nie oznacza że inni nie idą pod prąd i czerpią z tego dodatkowe profity. Życie może być piękne i godne wystarczy chcieć i wyłączyć Netflixa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *