Ryan Serhant jest aktualnie jednym z najlepszych sprzedawców nieruchomości w Nowym Jorku, gdzie zarządza zespołem złożonym z 60 brokerów. Jest znany przede wszystkim z programu “Transakcje za milion dolarów: Nowy Jork”, który jest emitowany w stacji Bravo. Prowadzi również autorski program “Sell it like Serhant”, w którym pomaga ludziom zostać coraz to lepszymi sprzedawcami. Swoją karierę w branży nieruchomości zaczął w dniu, który okazał się katastrofalny dla światowej gospodarki. To właśnie 15 września 2008 roku bank Lehman Brother ogłosił upadłość. Nie był to dla niego zbyt przychylny czas na rozpoczęcie kariery w sprzedaży. Jednak nie zniechęciło go to w żadnym stopniu, i po 10 latach jest w miejscu, o którym marzy niejeden sprzedawca. Swoją determinacją i cierpliwością doszedł od zerowej sprzedaży do rocznego obrotu około miliarda dolarów. Dzisiaj opiszę wrażenia po przeczytaniu pierwszej książki Ryana zatytułowanej – “Sprzedawaj jak Serhant”.

O czym jest książka?

W swojej publikacji Ryan przybliża nam zawód sprzedawcy i wprowadza nas za kulisy branży handlu nieruchomościami, które warte są wiele milionów dolarów. Zabiera nas w podróż po jednym z najtrudniejszych rynków na świecie, jakim jest bez wątpienia Nowy Jork. Konkurencja na nim jest niezwykle duża i nie jest łatwo odnieść na nim sukces. Każdy broker walczy o to, aby otrzymać jak najlepsze zlecenia i nieruchomości do sprzedaży. Żeby stać się dobrym sprzedawcą i otrzymywać coraz to lepsze mieszkania oraz domy, trzeba wyrobić sobie renomę i zaufanie. Zlecający chcą mieć pewność że ich mienie zostanie szybko sprzedane za odpowiednio wysoką kwotę. W tej branży sam sobie jesteś szefem i od ciebie zależy jakie efekty osiągniesz. Ryan w pierwszym roku zarobił 9000 dolarów, co nie wiązało się z optymizmem. Jednak później nastąpił przełom i dziś jest jedną z najlepszych osób w swojej branży. W książce znajdziecie wiele cennym przykładów z zawierania transakcji oraz historii, które pomogą Wam zbudować większą pewność siebie. Są to przydatne informacje nie tylko dotyczące sprzedawania produktów i nieruchomości. Będą one w stanie również poprawić Waszą jakość życia i jego komfort.

Dla kogo jest ta publikacja?

Po tę książkę powinny sięgnąć osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą i pracujące w branży handlowej. Autor przedstawia skuteczne techniki, które pomogą zwiększyć sprzedaż i nawiązywać lepsze oraz długotrwałe relacje z potencjalnymi klientami. Przedstawia sposoby na to gdzie i jak budować sieć kontaktów, które później mogą przerodzić się w lukratywne kontrakty sprzedażowe. Podkreśla jak ważna w sprzedaży jest wytrwałość i opieka nad klientem, nie tylko tym obecnym ale i potencjalnym. Daje również wskazówki na domykanie transakcji i w jaki sposób można wykorzystać sztukę negocjacji biznesowej. Jako broker pokazuje co należy zrobić, aby dać klientowi to czego tak naprawdę oczekuje. Nie ucieka się do podstępu, tylko dokładnie bada potrzeby potencjalnego nabywcy. Dbając o jego potrzeby i interesy, tak żeby stał się szczęśliwym posiadaczem nieruchomości. Każdy kto chce dowiedzieć się jakie są etapy sprzedaży i jakie emocje towarzyszą klientom przy zakupie, z pewnością uzyska te informacje podczas lektury tego wydawnictwa.

Czy warto przeczytać?

Książkę czyta się w przyjemny sposób, narracja jest prowadzona płynnie i często z dużą dawką humoru. Nie jest to siermiężny podręcznik o sprzedaży, tylko oparta na wieloletnim doświadczeniu publikacja o tym, jak w praktyce wygląda sprzedaż. Jest w niej zawarte wiele przemyśleń dotyczących wewnętrznej motywacji, osiągania celów czy też pewności siebie, która jest potrzebna w sprzedaży. Ryan przedstawia także własne rozterki z jakimi musiał się zmierzyć w swojej karierze. Nie zawsze było różowo i ponosił wiele bolesnych porażek w zawodzie sprzedawcy. Czasami trudno było mu pokonać niektóre trudne sytuacje, jednak mimo to nie poddawał się i szedł dalej. Sam zdaje sobie sprawę że przed nim wiele trudnych momentów, jednak jest to nieodłączna część branży w której pracuje. Zachęca do tego by nie zrażać się chwilowymi potknięciami, tylko starać się je pokonywać. Ponieważ z każdej kłopotliwej sytuacji jest wyjście, tylko trzeba je dobrze poszukać. Autor dzieli się wieloma swoimi sekretami i technikami, które wypracował na przestrzeni 10 letniej kariery. Wdrażając je w życie z pewnością poprawicie swoje efekty sprzedażowe i zwiększycie swoje dochody. Książka jest bogatym źródłem informacji i handlu nieruchomościami. Jednak wiele z opisanych tutaj taktyk można wykorzystać z powodzeniem w wielu innych branżach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *