Zdarza się że czasami ulegamy presji otaczających nas osób. Ktoś próbuje nam narzucić swoje wizje i przekonania dotyczące życia oraz tego co powinniśmy robić. Jeśli ulegniemy presji, to w momencie wykonywania danej czynności z przymusu nie będziemy odczuwać radości i spełnienia. Próbując się przypodobać innym możemy stracić z oczu nasz własny cel i to co tak naprawdę nas fascynuje w życiu. Warto zadać sobie pytanie czy robię faktycznie to co sprawia mi radość, czy czuję się spełniony?

Oczekiwania innych osób

Bardzo często inni ludzie posiadają własne wyobrażenia dotyczące naszego życia. Kierują się własnymi przekonaniami i wiedzą którą zdobyli. Próbują wpływać na nasze działania i podejmowane decyzje. Jeśli ulegniemy zewnętrznym sugestiom, może zdarzyć się że stworzymy sobie granice tego co możemy osiągnąć. Nie idąc za głosem serca nie dowiemy się do czego jesteśmy tak naprawdę zdolni i gdzie leżą granice naszych możliwości. Odpowiedź na to pytanie możemy uzyskać jedynie dzięki nieustannemu wysiłkowi i próbie przekraczania granic w dążeniu do celu.

Wewnętrzna intuicja

Stojąc w obliczu zmiany lub nowego wyzwania posiadamy pewnego rodzaju odczucia, które podpowiadają nam co powinniśmy zrobić. Są to sygnały wysyłane przez nasz umysł oraz ciało. Niekiedy jest to wewnętrzne przeczucie lub intuicja. Jest to nasz tzw. system naprowadzania. Nie warto go ignorować ponieważ może nam pomóc lub uchronić przed potencjalnym zagrożeniem. Możemy wykorzystać nasze wewnętrzne zasoby do realizowania zamierzonych planów i osiągania ambitnych celów. Wszystko zależy od tego jak wykorzystamy podpowiedzi naszego organizmu i myśli pojawiających się w głowie.

Odwaga w samorealizacji

Trzeba posiadać w sobie pewien rodzaj odwagi, która będzie nam towarzyszyła w robieniu tego co tak naprawdę chcemy. Podobnie jest z myśleniem i wdrażaniem naszych przekonań w życie. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za to co się wydarzy w naszym życiu. Oczywiście będą zdarzać się szczęśliwe zbiegi okoliczności, jednak tylko wówczas gdy będziemy przygotowani i świadomi otrzymanej szansy. Im więcej działań podejmiemy i będziemy gotowi, tym więcej wykorzystamy nadarzających się okazji. Energia którą wysyłamy powraca w postaci pozornych przypadków, które pojawią się w naszym życiu.

Pasja i determinacja

Znając swoje pragnienia i dobrze określone marzenia będziemy w stanie stawić czoła przeciwnościom i ludziom którzy w nas nie wierzą. W chwili zwątpienia to właśnie nasze cele będą podtrzymywać nas na duchu. Gdy będziemy mieć je przed oczami to żadna trudność nie będzie nam straszne, i znajdziemy sposób by urzeczywistnić nasze pragnienia. Robiąc coś z pasją potrafimy włożyć o wiele więcej wysiłku niż robią coś z przymusu. Warto więc iść za głosem serca i podążać w kierunku realizacji marzeń. Najważniejsze to posiadać własny tok myślenia i nie poddawać się presji otoczenia, która próbuje narzucić coś niezgodnego z naszymi przekonaniami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *