“Wywieranie wpływu na ludzi” to kultowa pozycja na rynku wydawniczym w zakresie psychologii perswazji i wpływania na ludzi. Jest to pozycja polecana handlowcom oraz osobom, które zajmują się negocjacjami. Jest przydatna także każdej osobie, jaka pragnie skuteczniej osiągać zamierzone cele i korzyści. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne opublikowało właśnie zaktualizowaną wersję bestsellerowej książki Roberta Cialdiniego. Nie jest to książka wyłącznie dla sprzedawców i osób zajmujących się biznesem. Wiedza zawarta na jej stronach przyda się także każdej osobie, która pragnie zrozumieć techniki manipulacji, jakie są stosowane w marketingu oraz przez osoby chcące wykorzystać naszą naiwność i podatność na manipulacje. 

Realne współczesne przykłady

Jeśli ktoś przeczytał już wcześniej książkę Cialdiniego, to będzie zaskoczony jej nową odsłoną i koniecznie powinien przeczytać jej aktualną wersję. Autor rzuca nowe spojrzenie na techniki wywierania wpływu oraz naszą podatność na nie – na bazie współczesnych obserwacji. Uaktualnił treść o techniki stosowane w mediach społecznościowych i w jaki sposób ewoluował przekaz podprogowy na przestrzeni ostatnich lat. Pokazuje do czego zdolni są marketingowcy oraz jak bardzo ulegamy wpływowi i sile reklamy oraz sprzedaży każdego dnia. Skrupulatnie analizuje każdą zaprezentowaną technikę i rozbija ją na czynniki pierwsze oraz pokazuje jak bardzo możemy jej ulec. Dodatkowo proponuje sposoby bronienia się przed manipulacją. 

Pułapki myślenia

Autor na bazie swojego bogatego doświadczenia teoretyczno-praktycznego, ujawnia czytelnikom wyniki przeprowadzonych przez siebie i innych badań. Analizuje dogłębnie to, w jaki sposób ludzie ulegają instynktownie wpływowi innych ludzi. Pokazuje jak zachowują się ludzie w przykładowych sytuacjach oraz czy każdy ulega w ten sam sposób i na podobną skalę. Opisuje wnikliwie techniki, jakie możemy wykorzystać sami w codziennym życiu i jak możemy uchronić się przed negatywnymi skutkami manipulowania nami przez obce osoby. Nikt nie jest wolny od zewnętrznego wpływu, ale ta książka pozwoli nam lepiej się przygotować i być bardziej czujnym na manipulacje. Uzbrojeni w arsenał technik, możemy być sami bardziej skuteczni, ale nie jako manipulatorzy i krętacze, lecz jako osoby, które skuteczniej osiągają swoje cele, załatwiają sprawniej codzienne sprawy oraz zarabiające większe pieniądze w swoim biznesie lub pracy. 

Podsumowanie

Książka “Wywieranie wpływu na ludzi – Psychologia perswazji” to doskonałe studium przypadku skutecznych technik perswazji. Zawarte w publikacji przykładu są zaczerpnięte z codziennych sytuacji i poparte dodatkowo badaniami wielu naukowców. W trakcie lektury wielokrotnie można chwycić się za głowę lub nawet pośmiać, jak bardzo mogliśmy w przeszłości dać nabrać się na techniki zastosowane w rozmowie z nami lub w reklamach, które skłoniły nas do zakupu. Wiedza zawarta w książce obnaża sposoby postępowania wielu firm, instytucji i osób – dla których nadrzędnym celem jest chęć posiadania władzy i pieniędzy. Zrozumiemy dlaczego niektóre organizacje i osoby zachowują się w ten a nie inny sposób. Każdy powinien przeczytać się książkę, aby móc zrozumieć, jak funkcjonuje świat, korporacje, instytucje i poszczególni ludzie. Po przeczytaniu książki, każdy będzie mógł sprawniej wychwytywać i odrzucać manipulacje lub też zwiększyć swoją skuteczność osiągania uprawnionego zamierzenia.  

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *