Ile razy już przekładałeś wykonanie jakiegoś zadania na później, ostatecznie w pośpiechu wykonując je w bardzo krótkim czasie – dosłownie na chwilę przed terminem? Zapewne wiele razy. Jak się wtedy czułeś i jak zabrałeś się do realizacji swojej pracy? Z pewnością podszedłeś do tego niestandardowo i kreatywnie – ostatecznie realizując świetną robotę.

Efektywne lenistwo

Trzeba umieć odpoczywać, ładować baterie i gromadzić energię – dzięki której będziemy mogli zabrać się do wytężonej pracy. Nie można bez przerwy zasuwać i spodziewać się spektakularnych wyników naszych działań. Prędzej czy później dopadnie Cię zniechęcenie i przygnębienie i nie zauważysz żadnych efektów – co doprowadzi do pogorszenia nastroju. 

Trzeba wiedzieć kiedy można intensywnie działać a kiedy odpuścić i dokonać świadomej prokrastynacji. Po prostu trzeba mieć świadomość kiedy musimy odpuścić aby nie narazić się na wypalenie. Szukanie na siłę pomysłów nic nie da i będzie powodowało wyłącznie frustrację. 

Bycie ciągle zajętym nie jest dobre

W większych firmach można bardzo często zauważyć osoby będące bez przerwy zajęte, zabiegane i mające tysiące spraw na głowie. Robię wokół siebie otoczkę tytanów pracy aby uchodzić za najlepszych w całej organizacji. Jednak jest to droga donikąd i kiepski sposób na efektywną pracę.

Zamiast być twórcą chaosu i szumu –

stań się skutecznym snajperem.

Planuj, celuj i wykonuj właściwe działanie, które ma ogromną szansę powodzenia. Strzelając na oślep zmarnujesz tylko czas, pieniądze i energię. Musisz wiedzieć co chcesz zrobić i jaki chcesz odnieść skutek. Dobre przygotowanie to połowa sukcesu. Działaj z chłodną głową. Będąc narwanym niczego wartościowego nie osiągniesz.

Obserwuj i unikaj falstartu

Znamy historie firm na których produkty i idee świat nie był gotowy, ponieważ pojawiły się za wcześnie. Zostały przedstawione jako innowacyjne i przełomowe w danym czasie – niestety przeminęły bez echa. Jednak po kilku latach ktoś odświeżył ówczesne nowatorskie idee i zrewolucjonizował rynek – odnosząc ogromny sukces w wybranej dziedzinie.

Nie musisz być pierwszym aby zostać liderem branży

Co łączy firmy Apple i Brand24? To że nie byli oni wcale pionierami i pierwszymi firmami w swojej dziedzinie. Weszli na rynek dużo później i wydawało się że nie mają szans na zdetronizowanie rywali. Jednak historia pokazała że jest inaczej. Dzisiaj te firmy są liderami w swoich kategoriach. Bycie pierwszym nie zawsze jest dobre. Jeśli wejdziesz później do gry, możesz uczyć się na błędach innych i dowiedzieć jak działali wcześniej. Będziesz w stanie coś ulepszyć i poprawić – dzięki temu zdobędziesz olbrzymią przewagę i jesteś w stanie zdetronizować konkurencję. 

Odwlekaj skutecznie

Jeżeli będziesz praktykował prokrastynację w odpowiedniej ilości, to będziesz w stanie stworzyć rzeczy, które dzięki swojej oryginalności będą znacząco oddziaływać na rynek i ludzi. Pośpiech nie jest wskazany gdy chcesz zrewolucjonizować jakąś dziedzinę i zmienić funkcjonowanie świata. Wszystko to wymaga czasu i czasem lepiej jest zwyczajnie zwlekać z podejmowaniem decyzji i działania. Może to wpłynąć na stworzenie czegoś przełomowego. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *