Kolejne Targi Edukacyjne w Poznaniu

Dziesiątki szkół, warsztaty, prelekcje oraz wiele innych atrakcji – przed nami XXVIII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, która odbędzie się już 8-10 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To tutaj przez trzy dni uczniowie, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą różnych szkół. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, ale bezpłatny dla uczniów do 19 r.ż., nauczycieli oraz bibliotekarzy.

Targi Edukacyjne są ważnym miejscem zarówno dla młodzieży jak i dla rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór dalszej ścieżki edukacji. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentują placówki oświatowe nie tylko z Wielkopolski, ale także całej Polski i zagranicy. Na targach znajdziecie licea, technika, szkoły branżowe, szkoły zawodowe, szkoły językowe, a także uczelnie wyższe.

Dodatkowo będzie można zapoznać się z ofertami kursów językowych, szkoleń, korepetycji, staży i praktyk. A na specjalnych stanowiskach czekać będą doradcy zawodowi, którzy chętnie pomogą w wyborze dalszej ścieżki edukacji.

W programie targów znajdują się również szkolenia i warsztaty których tematyka skierowana jest do nauczycieli, bibliotekarzy oraz pracowników oświaty.

Targi Edukacyjne w Poznaniu to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertą szkół i uczelni wyższych. W programie wydarzenia znajdują się liczne panele eksperckie, konkursy oraz wystąpienia artystyczne.

Na scenie będzie można zobaczyć pokazy taneczne, muzyczne, sportowe czy sztuk walki. Swoje umiejętności zaprezentują uczniowie szkół z Poznania i całej Wielkopolski. Usłyszeć będzie można także koncerty w wykonaniu Barbary Szelągiewicz z zespołem oraz Joanny Dudkowskiej BAND (ft. Chuc Frazier). Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, gier oraz mnóstwa atrakcji.

Na targi obowiązują bilety. Młodzież do 19 r.ż. (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą pobrać darmowe wejściówki. Przy wejściu na teren targów należy okazać dokument potwierdzający prawo do bezpłatnego wejścia oraz pobrany wcześniej bilet. Pozostałe grupy mogą zakupić bilety: ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz 3-dniowe (30 zł) na stronie tobilet.pl/targi-edukacyjne-2024.

Targom Edukacyjnym towarzyszyć będą Poznańskie Targi Książki, które łączą autorów, miłośników literatury, ilustratorów oraz ekspertów branży w jednym miejscu.

Więcej informacji na: edukacja.mtp.pl