Jak to jest z tym zdobywaniem ogromnych pieniędzy? Łatwo powiedzieć, lecz trudniej zrobić. Tytuł sugeruje uzyskanie gotowego przepisu i rad – jak krok po kroku się wzbogacić. Jeśli ktoś kupił tę książkę w księgarni, bo zwabił go chwytliwy slogan, niestety mocno się rozczaruje. Nie będzie rad w stylu – zrób to, później tamto i bach! Jesteś multimilionerem. Owszem, otrzymasz wskazówki – które skierują Cię w kierunku zarabiania, ale nie będzie to ani łatwe, ani przyjemne. Zmierzysz się ze swoimi demonami i swoją ciemną stroną. Otrzymasz szereg pytań – czy rzeczywiście tak bardzo pragniesz bogactwa. Droga – jak mówi sam autor – nie jest łatwa i przyjemne. Dodatkowo ukazuje, kim jest tak naprawdę człowiek gdy już posiądzie wielki majątek. 

Strach

Na pierwszych stronach autor stara się zadać maksymalnie jak najwięcej pytań i zasiać ziarno wątpliwości – czy na pewno jest się gotowym na zdobywanie bogactwa? Dokopuje się do wnętrza czytelnika i uderza w najczulsze fragmenty psychiki. Próbuje naruszyć ambicje, determinację, chęć zwycięstwa, obawy, samoocenę oraz zdolność do radzenia sobie z wielkim majątkiem. Jednak najbardziej dotyka tematu strachu. Czy poszukiwacz fortuny będzie gotowy udźwignąć jego ciężar – każdego dnia w drodze po chwałę i ”złoto”. Jak również czy będzie w stanie sobie poradzić z obcowaniem i utrzymaniem zbudowanego dobytku. Co jak zaznacza – nie jest wcale prostym zadaniem. Największy problem – który powstrzymuje ludzi przed zdobywaniem ogromnych pieniędzy – jest wspomniany już strach. Strach przed porażką, opiniami rodziny, sąsiadów, znajomych, obcych ludzi. Otrzymywaniem oceny – że nam coś nie wyszło, że nie podołaliśmy wyzwaniu i doznaliśmy klęski. Dodatkowo jeśli nie posiada się przekonania i wiary w swoje możliwości, i tego że się podoła – to również trudno będzie dojść do bogactwa. Człowiek jest sam dla siebie największym wrogiem aby tego dokonać. 

Instynkt

Felix Dennis uważa, że powinno się ufać swoim instynktom, jeśli tego nie robisz – sam marnujesz okazje i pozwalasz innym z nich skorzystać. Jeśli dostrzegasz okazje i  jesteś na nie przygotowany – przystąp do działania. Nie analizuj zbyt dużo, tylko to zrób. Często ludzie posiadają wrażenie i przeczucie, że powinni w coś zainwestować, a później odpuszczają. Później okazuje się, że ktoś inny wykorzystał moment i zarobił gruby szmal. Instynkt potrafi więcej powiedzieć niż wykresy i analizy. 

Skupienie

To fundamentalny element w drodze do zbicia fortuny. Nie należy rozmieniać się na drobne. Trzeba być czujnym, sfokusowanym i skoncentrowanym na robieniu interesów. Jeśli odpuści się choć na moment, można stracić intratne możliwości zrobienia biznesu. Powinno się iść za ciosem i wykorzystywać każdy najmniejszy moment. Odpuszczając i nie koncentrując się – można zostać wytrąconym z gry i stracić pokaźne aktywa. 

W książce “Jak zdobyć bogactwo” – autor porusza trudny i drażliwy temat zdobywania wielkich pieniędzy. Nie jest to spacer w niedzielę po parku i przypadkowe zjawisko. Jest to cholernie ciężka wyprawa, obfitująca w wyboistą drogę – z wieloma przeszkodami. Jeśli ktoś myśli, że można zostać bogatym w prosty i przyjemny sposób – jest naiwnym głupcem. Potrzeba determinacji i wielu wyrzeczeń aby zgromadzić wielką i trwałą fortunę. Pomyśl ile osób pozbyło się ogromnych pieniędzy po wygranej w loteriach. Otrzymanie od kogoś sporej gotówki również graniczy z cudem. Jeśli na to czekasz – czekaj dalej – aż do śmierci. Prawdopodobnie finalnie i tak zostaniesz biedakiem. Bogactwo to też pokusy o których wspomina autor. Miliony wydane na alkohol, narkotyki, kobiety i imprezy. Ciemna strona czeka na każdego z większą ilością gotówki. Zaburzone relacje z rodziną, znajomymi też nie są obce milionerom i miliarderom. Zdaj sobie sprawę ze wszystkich zagrożeń i pokus. Są również ogromne plusy, jak możliwość robienia tego co chcesz i kiedy masz ochotę. Można także pomóc wielu osobom wpłacając pieniądze na cele dobroczynne itp. Droga na szczyt bogactwa wiedzie przez różne scenerie, łatwiejsze i trudniejsze. Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *