Luz w życiu jest bardzo ważny. Nie możemy ciągle się zamartwiać, czy kolejnego dnia będziemy mieli udany dzień w pracy, czy nasze dzieci poradzą sobie w życiu i wieloma innymi kłopotami dnia codziennego. Nasza psychika sobie z tym nie poradzi, a dodatkowo kiedy jesteśmy ciągle zdenerwowani, to może się ono udzielić np. naszemu partnerowi, co przyprawi nas o kolejne zmartwienia. A od głowy pełnej zmartwień, już niedaleko do kłopotów natury psychologicznej. Co zrobić aby zmartwień w życiu było jak najmniej?

Nie wszystko zależy od Ciebie!

Zacznijmy od początku. Jeżeli tej rady nie weźmiesz do siebie, to kolejne nie będą miały sensu. Musisz uświadomić sobie, że na wiele z twoich zmartwień nie masz wpływu. Nie jesteś w stanie zaplanować tego, co kolejnego dnia wydarzy się w pracy. Nie przewidzisz i nie zapobiegniesz utracie pracy przez Twoje dziecko. To są sprawy o których nie warto nawet myśleć, dopóki coś się niepokojącego nie wydarzy. Jeżeli martwisz się tym na zapas, to może się okazać, że Twoja ukochana córka nigdy nie będzie miała kłopotu z zatrudnieniem, a ty przez ciągłe zamartwianie będziesz miał atak serca. Więc na sam początek, przestań myśleć o wszystkim w negatywnym świetle i zacznij cieszyć się życiem i możliwościami jakie masz.

Rób co lubisz?

Ale zanim przejdziemy do radości z życia, zatrzymajmy się na chwilę przy naszej pracy. W końcu to jest element, który najczęściej nas stresuje według wielu badań. Wielu “specjalistów” w Internecie mówi, że musimy robić to co kochamy. Jednak to nie jest do końca prawda. Jak zaczniesz tak myśleć, to zaraz się okaże, że wpadniesz w depresję, ponieważ Ty uwielbiasz wędkować i robisz to fenomenalnie, ale nikt nie chce Ci za to płacić. Ja proponuję inne rozwiązanie. Zastanów się co możesz robić, co nie powoduje u Ciebie stresu, że coś się nie uda i będzie ktoś chciał Ci za to płacić, czy na etacie czy własnym biznesie. Nie szukaj na siłę pracy marzeń, bo tylko garstka osób taką ma. Pamiętaj, że jest jeszcze czas po pracy, kiedy możesz oddawać się przyjemnościom.

Hobby

Powiem więcej. Nawet powinieneś mieć jakąś pasję. Nie dość, że będziesz przez jakiś czas robił to, co naprawdę kochasz, to pozwoli to rozładować negatywne emocje. Dla naszej psychiki jest bardzo ważne, aby “odpłynąć” w sferę przyjemności i dać odpocząć mózgowi. Niestety nasze życie jest skomplikowane i co jakiś czas pojawiają się prawdziwe kłopoty. W 2022 roku wiele osób martwi się czym ogrzać mieszkanie i to jest poważny kłopot. Jednak zamartwiając się bez przerwy, nic nie poradzimy. Lepiej odpocząć przez chwilę od tego kłopotu i wrócić do jego rozwiązania pełnym wigoru. 

W sumie nic ważnego

I ostatnia ważna rzecz według mnie. Część z nas zamartwia się również dość błahymi sprawami. Jeżeli coś Cię zaczyna niepokoić, to najlepiej rozwiązać problem, ale nie zawsze jest to łatwe. A powiem więcej – często jest to bardzo trudne. Ale czy tak naprawdę musimy zajmować się tym drobiazgiem? Tylko uważajcie z tą pobłażliwością. Musi to być naprawdę błaha sprawa, aby się nią nie zająć. Uważajcie abyście nie zaczęli do tego samego worka wrzucać poważnych spraw, którymi należy się szybko zająć.

Dajcie znać w komentarzu jakie wy macie sposoby na złapanie luzu w życiu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *