Wiele osób marzy o tym aby w jak najszybszy sposób zgromadzić ogromny majątek i przestać pracować. Do tego, najlepiej gdy zrobi to przy użyciu jak najmniejszej ilości siły i energii. Niektórzy chcą jak najszybciej przejść na emeryturę i oddać się lenistwu, podróżom, spełnianiu swoich marzeń i robieniu wszystkiego poza pracą zawodową. Jednak czy jest to właściwe postępowanie i prawidłowy tok myślenia? Takie podejście jest bardzo krótkowzroczne. Przede wszystkim dlatego, że nic nie robienie bardzo szybko się znudzi i takie osoby będą chciały same z siebie robić coś dodatkowo. To głównie nasza aktywność i realizowane przedsięwzięć nas określają. Chcemy mieć realny wpływ na świat i otoczenie w którym żyjemy. Pragniemy tworzyć ciekawe rzeczy, które pozostaną po nas gdy już przestaniemy istnieć. Satysfakcja z wykonanej pracy i efektu finalnego, jest często bardzo nobilitująca i napawa optymizmem. Dzięki temu mamy energię i otrzymujemy zastrzyk pozytywnych doznań.

O czym jest książka?

Autor skupia się na wydobyciu z czytelnika energii i motywacji do działania oraz spełniania się w życiu. Uważa że praca, którą wykonamy jest naszym świadectwem, które po sobie zostawimy na wiele lat. Określi ona to czego dokonaliśmy w swoim życiu. W zależności od tego czym się zajmujemy, powinniśmy działać zdecydowanie i z ogromną pasją, aby pozostawić swoje dziedzictwo. Prawdopodobnie wiele osób nie będzie miało możliwości ujrzenia tego co zrobiliśmy, jednak warto wkładać wysiłek w to co się robi chociażby dla niewielkiej grupy osób. Najczęściej oddajemy się bez końca pracy, która sprawia nam przyjemność, najgorzej jest jednak gdy robimy coś z przymusu lub obowiązku. Wówczas robimy wszystko od niechcenia i wkrada się bylejakość. Nie sprawia nam to przyjemności i wykonujemy nasze zadania byle tylko mieć je z głowy. Czasem jednak to rutyna zabija naszą ciekawość, mimo iż możemy lubić nasz pracę. Po początkowej ekscytacji nowym obszarem działań, tracimy zainteresowanie i jesteśmy po prostu znudzeni i szukamy czegoś nowego. Żeby odnieść sukces należy dokładnie zdefiniować swój cel i wykonywać codziennie małe kroki w kierunku jego realizacji. Trzeba także robić właściwe rzeczy tam gdzie uważamy, że warto i iść za swoim wewnętrznym głosem. Niekiedy inni będa od nas wymagać robienia pewnych rzeczy i dlatego powinniśmy wiedzieć dokąd zmierzamy i co chcemy osiągnąć. Czasami to obce osoby będą próbowały nam coś narzucić i nami kierować. Co nie do końca będzie nam odpowiadać. Kluczowym czynnikiem, który przybliży nas do sukcesu w wybranej dziedzinie jest ciekawość. Dzięki niej mamy zapał do działania i energię by rano wstać z łóżka. Należy zadawać mnóstwo pytań i podążać za inspiracją. Warto szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytanie w wielu dziedzinach. Takie poszukiwania będą powodowały coraz większą ciekawość świata. W osiąganiu zamierzonych celów ważne jest poznanie odpowiedzi na pytanie – dlaczego coś właśnie robimy? To nasze wewnętrzne powody będą głównie napędzały nas do działania. Ważna w tym wszystkim będzie także autentyczność, ponieważ to ona pokaże kim jesteśmy naprawdę i co reprezentujemy swoją postawą. Jeżeli jesteśmy szczerzy i prawdziwi w tym co robimy, każdy to zauważy i będziemy mogli uzyskać aprobatę i wsparcie. W tym wszystkim najważniejsze jest bycie sobą.

Dla kogo jest ta publikacja?

Ta książka zainteresuje z pewnością osoby, które szukają inspiracji do działania, zmiany kierunku w swoim życiu, odkrycia wewnętrznej motywacji i lepszego poznania siebie. Todd Henry w trafny sposób wydobywa z czytelnika jego najskrytsze pragnienia i pokazuje sposoby na to jak działać właściwie. Ukazuje w jaki sposób wyznaczać odpowiednie dla nas cele, jak korygować kurs naszej drogi oraz podaje wskazówki jak dbać o to by podążać w odpowiednim kierunku. Przedstawia jakie czyhają po drodze pułapki i jak wielkim wrogiem jest umiłowanie komfortu. Każdy kto ma pomysł na biznes lub projekt o którym myśli, otrzyma w tej książce rady jak przejść bezpośrednio do działania. Wymówki i lenistwo to tylko czynniki rozpraszające i oddalające nas od osiągnięcia upragnionych celów. Kreatywni przedsiębiorcy i pracownicy etatowi uzyskają wiedzę jak przekształcać swoje pomysły w czyn. Niekiedy sami blokujemy swój potencjał i grzebiemy własne pomysły o których nikt się nie dowie.

Czy warto przeczytać?

Książka jest warta szczegółowego zapoznania się i przeanalizowania pod wieloma względami. Można z niej dowiedzieć się i uświadomić sobie, że posiadamy tylko niewielką ilość czasu w życiu i jest ono mocno ograniczone. W skali życia ludzkości nasz czas na ziemi jest tylko drobnym ułamkiem i warto sobie zdawać z tego sprawę. Straconego czasu nie da się odzyskać, możemy jedynie lepiej wykorzystać każdy kolejny dzień. Nikt za nas nie przeżyje naszego życia i warto jest wykorzystać w pełni aby odczuwać satysfakcję z własnych dokonań. To co pozostawimy po sobie będzie naszym dziedzictwem dla innych pokoleń. Jeśli zrobimy coś wartościowego to wniesiemy wartość w życie innych ludzi. Być może będą wdzięczni za to co zrobiliśmy i że mogli wykorzystać to w swoim życiu na co dzień. Każdy będzie mógł odnaleźć w tej książce fragment który pozytywnie wpłynie na jego życie, i natchnie do wykorzystania swego czasu w jak najefektywniejszy sposób.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *