W celu poprawy własnego życia, potrzebne są nam narzędzia, techniki i sposoby, aby tego dokonać. Nasze życie składa się z kilkudziesięciu obszarów i każdy z nich jest istotny dla naszego funkcjonowania. Nie wystarczy dobrze poruszać się w jednym, potrzebujemy dobrej wiedzy i umiejętności w każdej sferze. Tylko tak będziemy mogli z satysfakcją realizować swoje plany i szczęśliwie przeżywać każdy dzień życia. Takiej wiedzy dostarcza nam Mateusz Grzesiak w swojej książce “Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową. Na jej kartach zostały umieszczone zwięzłe i konkretne porady – w jaki sposób poprawić jakość swojego życia w najważniejszych obszarach. 

Sprawdzone metody

Książka została podzielona na trzy główne części: relacje, self care i samorozwój. W każdej z nich, znajdują się wskazówki, jak polepszyć kluczowe elementy swojego życia. Skupiają się na życiu osobistym, zawodowym i samorozwoju. Każde opisywane narzędzie jest ujęte w prosty sposób, co pozwala na szybkie i bezpośrednie zastosowanie. Dzięki klarowności książki, możemy podzielić wdrażanie technik na etapy – może to być jedna dziennie lub kilka – mamy tutaj dowolność. Jeśli natomiast chcemy skupić się tylko na jednym i najważniejszym aspekcie, to możemy wybiórczo korzystać z zaprezentowanych technik. Czytelnik decyduje o tym, czego najbardziej potrzebuje i jak skorzysta z przedstawionej wiedzy i publikacji. 

Prostota i klarowność

Największą zaletą książki jest sposób w jaki wiedza autora została przelana na papier. Informacje zostały ujęte w stylu, który jest łatwy w odbiorze. Dzięki temu, czytanie sprawia przyjemność i szybko można zrozumieć, co chciał przekazać twórca publikacji. Mateusz Grzesiak – mimo ogromnej wiedzy jaką posiada – zaprezentował ją tak, aby czytelnicy mogli łatwo przyswoić techniki rozwoju i natychmiast przystąpić do działania. W dobie ogromnej ilości informacji, gdzie psychologowie na siłę starają się skomplikować swoje myśli, jest to nieoceniona korzyść, gdy autor książki i jednocześnie psycholog, przekazuje swoją cenną wiedzę w jasny i klarowny sposób. 

Podsumowanie

Jeśli czujecie, że chcielibyście poprawić jakiś aspekt swojego życia, sięgnijcie po książkę “Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” Mateusza Grzesiaka. Będzie to doskonałe rozpoczęcie przygody z rozwojem osobistym. Poznanie masę technik, jakie będziecie w stanie wykorzystać w pracy, domu, czy w kontaktach z innymi osobami. Zrozumieć różne aspekty życia i to w jaki sposób mogą lepiej funkcjonować. Dzięki tym prostym narzędziom, będziecie mogli uzdrowić i polepszyć relacje z ludźmi i być bardziej skutecznym w dziedzinach jakimi zajmujecie się na co dzień. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *